Okulista dziecięcy Gdynia

W JAKIM WIEKU NALEŻY ZBADAĆ OKULISTYCZNIE DZIECKO?

Dziecko nigdy nie jest za małe na badanie okulistyczne. Jeśli gabinet okulistyczny wyposażony jest w specjalistyczny przenośny sprzęt, jest to możliwe na każdym etapie rozwoju. Gdy rodzice widzą niepokojące objawy, to nawet w pierwszych dniach życia można przeprowadzić badanie. Nie każda przychodnia posiada lekarzy danych specjalizacji i nie każda placówka jest w stanie pomóc małym pacjentom borykającym się z problemami w zakresie narządu wzroku. Nasze centrum medyczne w ramach prowadzonych działań, świadczy profesjonalną opiekę, która jest w stanie zaradzić wszelkim pojawiającym się problemom w obrębie wad wzroku i samego narządu. Bez względu na wiek dziecka, jesteśmy w pełni do Państwa usług pod adresem: ul. Powstania Śląskiego 4A Gdynia – Redłowo, służąc w pełni naszą pomocą i wsparciem.

KIEDY NALEŻY IŚĆ Z DZIECKIEM DO OKULISTY?

Jakie przykładowe objawy powinny zaniepokoić rodzica i skłonić do wizyty lekarskiej? Wiele objawów może wskazywać na zmiany wymagające leczenia okulistycznego, m.in. zezowanie (tzw. uciekanie oka), mrużenie oczu, mimowolne ruchy oczu, asymetryczne odblaski z oka, biała źrenica, łzawienie, różnica w wielkości gałek ocznych, różnica w wielkości źrenic, u starszych dzieci bóle oczu, bóle głowy, nieprawidłowa odległość podczas czytania lub oglądania telewizji, “zamazywanie widzenia”, przechylanie lub skręcanie głowy, pocieranie oczu, częste mruganie, nadwrażliwość na światło… Nawet dziecko słabowidzące może nie okazywać żadnych objawów zauważalnych przez rodzica dlatego najlepiej zbadać dziecko profilaktycznie przed ukończeniem 4 roku życia.
Nasza prywatna poradnia okulistyczna świadczy szeroki zakres usług obejmujących szeroko pojętą specjalizację, jaką jest okulistyka. Oferujemy zarówno konsultacje i badania w celu dokładnego sprawdzenia problemu, jak również i przyjmujemy pacjentów na różnego rodzaju zabiegi okulistyczne. Każdy nasz dr jest specjalistą w swoim fachu, który bez problemu poradzi każdemu, najbardziej nawet wymagającemu problemowi.

PRZEBIEG BADANIA U LEK OKULISTY W PRYWATNYM CENTRUM OKULISTYCZNYM

Badanie okulistyczne dzieci odbywa się w formie zabawy. Wiele trudów diagnostycznych można obejść poprzez nawiązanie przyjaznego kontaktu z małym pacjentem. W Centrum Okulistycznym BiN-Med okulista przeprowadza badanie ostrości wzroku oraz wad wzroku przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu komputerowego nawet u niemowląt. Zależnie od potrzeb dobiera okulary lub soczewki kontaktowe, kwalifikuje do terapii wzrokowej lub leczenia operacyjnego. Diagnostyka zeza, niedowidzenia i ocena widzenia obuocznego przeprowadzana jest przez okulistę i ortoptystę.. Pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego wykonywany jest nieinwazyjną i bezbolesną metodą nawet u najmłodszych dzieci. Ocena prawidłowości w odpływie łez i drożności dróg łzowych, aparatu ochronnego oka (powieki i rzęsy), powierzchni gałki ocznej oraz badanie dna oka wykonywane jest przy użyciu stacjonarnej oraz przenośnej lampy szczelinowej oraz wziernika Fisona. UWAGA – Do prawidłowego określenia wady wzroku u dzieci niezbędne jest podanie kropli rozszerzających źrenice co wiąże się z oczekiwaniem po zakropieniu od 30 do 60 min. Czasem u najmłodszych dzieci wymagane są dwie wizyty u okulisty: pierwsza – badanie wstępne i druga po zakrapianiu kropli w domu przez kilka dni przed kolejną wizytą.

PRZYGOTOWANIE DO WIZYTY W DOMU

Zachęcamy i pomagamy w przygotowaniu się do wizyty w warunkach domowych. W trakcie “zabawy w okulistę” dziecko powinno być zarówno lekarzem jak i pacjentem i zamieniać się rolami z rodzicem lub rodzeństwem. Zasłaniamy oko, pokazujemy litery lub znaki (łatwe do odgadnięcia – chodzi tu jedynie o zrozumienie formy badania). Podanie kropli bywa trudnym momentem dla dziecka, opiekuna i lekarza, dlatego ważne jest aby nie nastawiać dziecka negatywnie i nie mówić o tym zbyt wiele. Dobrze jest zakupić odpowiednie książeczki dla dzieci, dzięki którym te poznają budowę oka, dowiedzą się, jakie są wady wzroku i jak wygląda wizyta u specjalisty. W ten sposób będą wiedzieć, że ,,nie taki diabeł straszny, jak go malują…”

BIN MED GDYNIA – znajdź tutaj najlepszych specjalistów z zakresu okulistyki

Jesteś zainteresowany badaniem okulistycznym swojego dziecka? Zadzwoń i spytaj o wolne terminy. Nasi specjaliści służą pomocą. Skontaktuj się z nami!

Najlepszy okulista dziecięcy Gdynia – BinMed 🙂