Anita Rutkowska - BiN Med - Centrum okulistyczne
Anita Rutkowska

Anita Rutkowska

mgr optometrii, ortoptystka dyplomowana

 

Ukończyła studia licencjackie „Biofizyka specjalność optyki okularowej z optometrią”, studia magisterskie „Optometria” na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz szkołę policealną na kierunku „Ortoptystka”.

Doświadczenie zdobyła m.in. na stażu z zakresu „Optometrii pediatrycznej i terapii wzroku” w Centrum Terapii Wzroku „Opto+”, a także w pracy w Centrum Okulistycznym dzieci i dorosłych BiN Med oraz w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Poradni Okulistycznej i Poradni Leczenia Zeza i Niedowidzenia w Gdańsku.

Stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach. Zajmuje się diagnostyką zaburzeń widzenia obuocznego jak zez jawny i ukryty, podwójne widzenie, niedowidzenie, utrata komfortu wzrokowego oraz nieprawidłowości funkcji wzrokowych takich jak zaburzenia akomodacji, wergencji.

Zajmuje się również problemami wzrokowymi po incydentach neurologicznych takich jak udar, nabyte uszkodzenie mózgu, guzy mózgu.

Jest nauczycielem na kierunku „Ortoptystka” w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych „Oświata Lingwista” oraz autorką pomocy terapeutycznych ifusion.pl

 

 

Contacts

Przewiń do góry