Aktualności 2010/2020

Aktualności 2010/2020

W dniach 18-22 marca 2018r dr Blanka Kotkowska-Kiejna uczestniczyła w Światowym Sympozjum okulistyki dziecięcej i Strabologii w Waszyngtonie D.C. USA.

 


W dniu 8 kwietnia 2017, na spotkaniu Pomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, dr Kotkowska-Kiejna poprowadziła wykład dla lekarzy okulistów pt:”Problemy brzegów powiek u dzieci i młodzieży”.


W dniu 29 października 2016r. Blanka Kotkowska-Kiejna i Aleksandra Kochańska uczestniczyły w konferencji naukowej “Kontaktologia Pediatryczna” oraz w warsztatach “Techniki aplikacji soczewek kontaktowych u niemowląt i małych dzieci, które odbyły się w Krakowie.

Zdjęcia z konferencji dzięki uprzejmości FoTomasMedia.pl/gazeta-optyka.pl


D oktor Blanka Kotkowska-Kiejna była współautorem artykułu na temat profilaktyki wad wzroku u dzieci, który ukazał się w Dzienniku Bałtyckim dnia 26 sierpnia 2016r.


W dniu 11 października 2014 roku w Gdyni podczas spotkania naukowego z cyklu Akademia Thea, dr Kotkowska-Kiejna poprowadziła wykład dla lekarzy okulistów pt. “Rozwiązania terapeutyczne w schorzeniach brzegów powiek i zakażeniach nużeńcem”.

Więcej informacji na temat projektów TFOS na stronie www.tearfilm.org


W dniu 12 października 2013 roku w Gdańsku na spotkaniu Pomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, dr Kotkowska-Kiejna poprowadziła wykład autorski pod tytułem: “Resekcja mięśnia dźwigacza powieki górnej z dostępu przedniego – leczenie operacyjne opadania powieki górnej”.