Leczenie wad wzroku i zeza

Przeprowadzamy szczegółowe badania osób w każdym wieku. Leczymy wady wzroku, zeza i niedowidzenie. Dobieramy okulary, pryzmaty i soczewki kontaktowe. Kwalifikujemy do terapii wzrokowej i leczenia operacyjnego.

Leczenie wad wzroku i zeza

Wady wzroku u dzieci bywają wrodzone, jednak często nie dają żadnych objawów, dlatego ważne jest aby badać dzieci profilaktycznie, ponieważ tylko do 8 roku życia można zapobiec rozwojowi niedowidzenia.

Badanie okulistyczne powinno odbyć się po ukończeniu 6 miesiąca życia, 3 roku życia oraz przed rozpoczęciem edukacji szkolnej. Jeśli dziecko rozpoczęło już naukę to najwyższa pora aby udać się do okulisty. Okresowe kontrole okulistyczne w wieku rozwojowym powinny odbywać się raz na 2 lata.

Wrodzone wady wzroku mogą ujawniać się jako zez, najczęściej dzieje się to w drugim roku życia, jest to wskazanie do pilnej konsultacji okulistycznej. Poza wrodzoną nadwzrocznością i astygmatyzmem coraz częstszym problemem u dzieci i młodzieży jest krótkowzroczność, pojawiająca się wraz ze wzrostem organizmu, wada ta postępuje z wiekiem i może prowadzić do poważnych chorób oczu takich jak jaskra, czy zmiany zwyrodnieniowe siatkówki.

Do rozwoju krótkowzroczności, poza predyspozycjami rodzinnymi, przyczynia się również tryb życia dziecka: intensywna i długa praca z bliska oraz mała ilość światła dziennego. Najczęstszymi objawami, które powinny zaniepokoić rodzica jest mrużenie oczu podczas patrzenia w dal, siadanie blisko telewizora, problemy z widzeniem w szkole podczas przepisywania z tablicy, bóle głowy.

W Centrum BIN-MED dysponujemy wieloma metodami korygowania i hamowania rozwoju krótkowzroczności, są to m.in. soczewki okularowe DIMS (Hoya MiYOSMART), soczewki kontaktowe ortokorekcyjne i multifokalne oraz terapia farmakologiczna.

Czy Ty lub Twoi bliscy borykacie się z problemami wzroku? W BiN-MED skutecznie walczymy z wadami wzroku, zezem i niedowidzeniem. Skontaktuj się z nami!