Blanka Kotkowska-Kiejna - BiN Med - Centrum okulistyczne
Blanka Kotkowska-Kiejna

Blanka Kotkowska-Kiejna

Lekarz specjalista w dziedzinie okulistyki. Okulista dziecięcy.

 

Ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku na wydziale lekarskim. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego w sekcji okulistyki dziecięcej i strabologii oraz Światowego Towarzystwa Okulistyki Pediatrycznej i Zeza (World Society of Paediatric Ophthalmology and Strabismus).

Specjalizację zdobyła pracując i szkoląc się w Oddziale Okulistycznym oraz Poradni Przyszpitalnej 7 Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku. Staże z zakresu okulistyki dziecięcej odbyła w Klinice Okulistyki Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku, Poradni Leczenia Zeza i Niedowidzenia w Gdańsku oraz w Poradni Leczenia Zeza i Okulistyki Dziecięcej Szpitala Klinicznego w Poznaniu.

Ukończyła szereg kursów doskonalących w dziedzinie okulistyki, strabologii, okulistyki dziecięcej w kraju i za granicą. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób oczu, wad wzroku i zeza u dzieci i młodzieży. Kwalifikuje dzieci do terapii wzrokowej i ortoptycznej.

Brała udział w licznych szkoleniach z dziedziny kontaktologii. Zajmuje się doborem soczewek kontaktowych u dzieci, w tym soczewek twardych u niemowląt po operacyjnym usunięciu zaćmy jak i soczewek ortokorekcyjnych hamujących rozwój krótkowzroczności u młodzieży.

Prowadzi cykliczne wykłady i warsztaty z okulistyki dziecięcej dla lekarzy okulistów i pediatrów, ortoptystów i optometrystów, oraz szkolenia indywidualne.


Contacts

Przewiń do góry