Wady wzroku u dzieci

Wady wzroku u dzieci

Wady wzroku u dzieci pojawiają się niezwykle często, dlatego też, jeśli zauważymy coś niepokojącego, najlepiej działać od razu. Jeśli bowiem pierwsze objawy związane ze wzrokiem zostaną szybko wykryte i poddane badaniom specjalistów, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż problem zostanie wyleczony, a mały pacjent w dalszym swoim życiu będzie prawidłowo widział. Oczywiście kluczowe znaczenie ma w tym wszystkim  najlepszy okulista dziecięcy w Gdyni, bowiem tylko poprzez odpowiednie podejście do pacjenta, odpowiedni sprzęt specjalistyczny, a także wiedzę, będzie on w stanie postawić diagnozę i rozpocząć jak najlepsze dla konkretnego dziecka leczenie. Badanie okulistyczne w Gdyni pozwala niezwykle precyzyjnie i bardzo dokładnie zbadać narząd wzroku, jednocześnie też od razu wychwytując wszelkie nieprawidłowości, które u dziecka występują.

okulista dziecięcy gdynia

Jakie objawy wad wzroku powinny niepokoić i wzbudzić czujność?

Nie od razu dziecko będzie skarżyć się na pogorszenie widzenia, ale czujny rodzic obserwując je, będzie w stanie szybko wychwycić całkiem charakterystyczne objawy. Najczęściej dziecko mruży oczy, kiedy próbuje coś przeczytać, kiedy rysuje, odrabia zadania domowe czy ogląda telewizję. Ponadto, pojawia się nieustające pocieranie ich, tak zwane zmęczenie oczu, a nawet powtarzające się bóle głowy. Bardzo często występuje także pieczenie oczu i łzawienie. Wszystkie te objawy prowadzą dalej do braku koncentracji, do problemów z pamięcią, do nieumiejętności odnalezienia się w codziennych sytuacjach. Z pewnością dobry okulista w Gdyni, który zajmuje się typowo specjalizacją dziecięcą, będzie w stanie bardzo szybko sprawdzić, czy u dziecka występuje problem i czy wymaga on konkretnych w tym kierunku działań. 

Jakie są najczęściej występujące wady wzroku u dzieci?

Najbardziej popularny jest niewątpliwie zez, a więc nierównomierne ustawienie oczu. Może być on rozbieżny lub zbieżny. Jeśli problem zostanie szybko wychwycony, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż uda się go pokonać, a pacjent będzie prawidłowo widział. Kolejnym problemem, jaki zauważa najczęściej okulista w Gdyni jest astygmatyzm. Jest to niezborność oka, która to związana jest z nieprawidłową krzywizną rogówki. Dla dziecka widziany obraz jest niewyraźny, a dodatkowo także może być on nienaturalnie rozciągnięty, zarówno w pionie, jak również i w poziomie. Jeśli podda się oczy dziecka leczeniu, pacjent może uzyskać lepszą ostrość, a tym samym również i zdecydowanie większą poprawę widzenia. Co jeszcze? Na pewno dużym problemem jest nadwzroczność. Promienie słoneczne wpadają do gałki ocznej i skupiają się za siatkówką, przez co tworzy się niewyraźny obraz widziany z bliska. 

W każdym przypadku kluczowe znaczenie ma okulista dziecięcy w Gdyni, który mając odpowiednie kwalifikacje, wiedzę i doświadczenie, a także niezawodny w zakresie diagnostyki i leczenia wad wzroku u dzieci sprzęt, jest w stanie pomóc swoim pacjentom i jak najszybciej poprawić widzenie, a więc jeden z kluczowych zmysłów, poprzez który poznaje się otaczający świat. Czy lepszym w takim przypadku wyborem będzie lekarz na NFZ czy okulista dziecięcy prywatnie w Gdyni? Z pewnością warto postawić na najlepszych fachowców, a ci oferują swoje usługi w prywatnej klinice okulistycznej na najwyższym poziomie.

Badanie okulistyczne dla dzieci w Gdyni